"Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini,
bildiklerini samimiyetle yazmalıdır."

Gazi Mustafa Kemal Atatürk
 • DOLAR
  6,8612
 • EURO
  7,7521
 • ALTIN
  392,22
 • BIST
  1,1249
Adana Veteriner Hekimler Odasından Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Adana Veteriner Hekimler Odasından Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Adana Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının ilan edilişinin 96. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Adana VHO Yönetim Kurulu kutlama mesajında, Cumhuriyet’in, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kahraman ecdadımız tarafından yedi düvele karşı yürütülen destansı bir mücadelenin eseri olduğunu ifade etti.

96 yıl önce azim, cesaret ve kararlılıkla yakılan kurtuluş meşalesinin ebediyen sönmeyeceğini kaydeden Adana Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu, kutlama mesajında şu görüşlere yer verdi:
“Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96. yıl dönümünü ilk günkü gurur ve heyecanla kutlamanın onurunu yaşıyoruz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde tüm dünyaya karşı bağımsızlık mücadelesi veren şanlı ecdadımızın bizlere bıraktığı en büyük miras olan Cumhuriyet ebediyen payidar kalacaktır. Aziz milletimiz vatanı, bayrağı, hürriyeti ve mukaddes değerleri söz konusu olduğunda neleri göze alabileceğini 96 yıl önce tüm dünyaya ilan etmiştir. Cumhuriyet tarihimiz dün olduğu gibi bugün de göstermiştir ki, zulmün karşısında, mazlumun yanında yer alan, türlü zorluklar karşısında kararlılık ve cesaretini hiçbir zaman kaybetmeyen asil milletimiz kendi geleceğini her zaman kendi tayin eder. Bugün Cumhuriyetin bize sağladığı kazanımlar sayesinde ülkemiz, birçok ülkenin model aldığı, mazlum milletlerin kurtuluş yolunda umut ve ilham kaynağı olmuştur. Bu nedenle atalarımızın bizlere emanet ettiği cennet vatanımızı ve sahip olduğumuz tüm değerleri korumak, yaşatmak, yüceltmek ve gelecek nesillere taşımak hepimizin en asli görevidir. Bu vesileyle bir kez daha Cumhuriyetimizin banisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle yad ediyor, 96 yıllık şanlı Cumhuriyet tarihimiz boyunca vatan savunmasında canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Benim canim ciğerimim ismi neden yok seyfettin orkun çil camizagili köyünden velihan cil şehit yakınıyım burda şehidin var ama bir sancak bayrak dikilmedi neden boyle oluyor başkanım: Benim oğlum canim cigerim kocum için bir sey yapılmadı sizden
2019-07-03 22:46:44