"Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini,
bildiklerini samimiyetle yazmalıdır."

Gazi Mustafa Kemal Atatürk
 • DOLAR
  6,0970
  %0,08
 • EURO
  6,6058
  %-0,10
 • ALTIN
  325,68
  %1,15
 • BIST
  7,8975
  %-0,02
ADANAGİAD’dan 15 Temmuz açıklaması

ADANAGİAD’dan 15 Temmuz açıklaması

“Milli kurtuluş ruhuyla hainlere geçit vermedik”

Adana Genç İş İnsanları Derneği (ADANAGİAD) Başkanı Halid Milli, tarihin her döneminde vatanı için bağımsızlık ve özgürlük uğruna canını vermekten çekinmeyen Türk milletinin, 15 Temmuz’daki hain darbe girişimine de milli kurtuluş ruhuyla geçit vermediğini söyledi.

“GEÇİT YOK”

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla açıklama yapan ADANAGİAD Başkanı Halid Milli, bağımsızlık aşkıyla dolu Türk milletinin yaşlısından gencine, kadınlarından erkeklerine bir bütün olarak 15 Temmuz’daki hain darbe girişimine Çanakkale ruhu ve Kurtuluş Savaşı duygularıyla karşı durduğunu söyledi. Tarih boyunca bir çok badire atlatan Türk milletinin 15 Temmuz’da milli egemenlik uğruna ferasetini bir kez daha kanıtladığını söyleyen Halid Milli, “Güzelim ülkemiz 15 Temmuz 2016’da tarihimizin en büyük ihanet girişimlerinden biriyle karşı karşıya kalmıştı. Çok şükür tarihin her döneminde olduğu gibi Türk milleti bağımsızlık sevdasıyla atan koca yüreğiyle 15 Temmuz’da da hainlere geçit vermedi” dedi.

MİNNET VE RAHMETLE ANDI

Milli egemenliğe, bağımsızlığa, demokrasi ve Cumhuriyete yönelik bu hain girişimin, milli kurtuluş ruhuyla yok edildiğini vurgulayan Halid Milli, “Bu yüce milleti bölmek ve parçalamak isteyen hain odaklara karşı verilen büyük bir ders ve milletçe yeniden doğduğumuz gün olan 15 Temmuz’da, canlarını vermekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi ve kanlarıyla bedel ödeyen kahraman gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyoruz. Yüce Allah bir daha böyle günler yaşatmasın. Türkiye Cumhuriyetimiz sonsuza dek yaşasın” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Benim canim ciğerimim ismi neden yok seyfettin orkun çil camizagili köyünden velihan cil şehit yakınıyım burda şehidin var ama bir sancak bayrak dikilmedi neden boyle oluyor başkanım: Benim oğlum canim cigerim kocum için bir sey yapılmadı sizden
2019-07-03 22:46:44