"Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini,
bildiklerini samimiyetle yazmalıdır."

Gazi Mustafa Kemal Atatürk
 • DOLAR
  6,0594
  %0,08
 • EURO
  6,5724
  %0,17
 • ALTIN
  308,19
  %0,04
 • BIST
  7,9122
  %0,15
AKP’li eski vekil: “Milletin malını yemekten doymadınız, doyamadınız…”

AKP’li eski vekil: “Milletin malını yemekten doymadınız, doyamadınız…”

Ankara Tren Garı içinde bulunan tarihi misafirhane binasının Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın kurucusu olduğu Medipol Üniversitesi’ne devrine tepki gösteren AKP Balıkesir eski Milletvekili Tülay Babuşçu, “Milletin malını yemekten doymadınız” dedi.

TCDD misafirhanesi olarak kullanılan tarihi binanın Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Kurucusu olduğu Medipol Üniversitesi’ne verilmesine AKP’li eski vekilden tepki geldi.

AKP’li eski Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Milletin malını yemekten doymadınız, doyamadınız” ifadelerini kullandı.

tulay.png

İçerisinde tescilli kültür varlığı olan müzenin de bulunduğu TCDD ikinci bölge binası, kreş, lojmanlar, Sanat Galerisi ve Ankara Misafirhanesi ile birlikte devredildi. 78 bin metrekarelik alanın Hazine’ye devredilmesine ilişkin protokol, Maliye Bakanlığı, TOKİ ve TCDD İşletmesi arasında 13 Mart 2018’de imzalandı. Devredilen alanın ve binaların Gazi Üniversitesi’nden bölünerek kurulan Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’ne verileceği iddia edilmişti. Ancak daha sonra Medipol Üniversitesi’ne devri yapıldı.

Medipol Üniversitesi’nin sahibi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doktoru olarak biliniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Benim canim ciğerimim ismi neden yok seyfettin orkun çil camizagili köyünden velihan cil şehit yakınıyım burda şehidin var ama bir sancak bayrak dikilmedi neden boyle oluyor başkanım: Benim oğlum canim cigerim kocum için bir sey yapılmadı sizden
2019-07-03 22:46:44