"Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini,
bildiklerini samimiyetle yazmalıdır."

Gazi Mustafa Kemal Atatürk
 • DOLAR
  6,0970
  %0,08
 • EURO
  6,6058
  %-0,10
 • ALTIN
  325,68
  %1,15
 • BIST
  7,8975
  %-0,02
Çelebi’den Zafer kutlamalarına davet

Çelebi’den Zafer kutlamalarına davet

CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Adanalıları Zafer Bayramının 97.yılı dolayısıyla düzenlenecek meşaleli ve bayraklı yürüyüşe davet etti

30 Ağustos ulusun bağımsızlığını ve özgürlüğünü dünyaya ilan ettiği gün

ADANA – Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi, Türk halkının bağımsızlık mücadelesinin zaferle taçlandığı gün olan 30 Ağustos’un 97.yıldönümünü coşkuyla kutlayacaklarını belirterek, Adanalıları 29 Ağustos Perşembe günü Turgut Özal Bulvarı Aksagaz kavşağında başlayacak Zafer Yürüyüşü ve Emre Aydın konserine davet etti.

ULUSUN BAĞIMSIZLIĞINI VE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ DÜNYAYA İLAN ETTİĞİ GÜN

Çelebi, 30 Ağustos Zafer Bayramının 97.yılı dolayısıyla yayınladığı mesajda emperyalist güçlere karşı Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi veren ulusun 30 Ağustosta Başkomutanlık Meydan Muharebesinde elde ettiği zaferle bağımsızlığını tüm dünyaya ilan ettiğini kaydetti. Çelebi, “Elde edilen zaferle ulusumuz küllerinden yeniden doğmuş, çağdaş medeniyetler seviyesini hedefleyen yeni bir devlet kurmuştur” dedi.

EMPERYALİZME KARŞI MÜCADELEDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ

Mondros ve Sevr’le vatan topraklarını sömürgeleştirmek isteyen emperyalist güçlerin aradan geçen yaklaşık 100 yıllık sürede kirli emellerinden vazgeçmediğine işaret eden Çelebi, “Bugün aynı güçler Ortadoğu ve Anadolu coğrafyasında amaçlarına ulaşabilmek için aralıksız çalışıyor. Emperyalizme karşı sürdürdüğümüz mücadeleden asla vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

EMPERYALİZME KARŞI EN ETKİLİ SİLAH BARIŞ POLİTİKALARIDIR

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Savaş zorunlu ve hayati olmalı. Ancak milletin hayatı tehlikeye düşmedikçe savaş bir cinayettir” ve ‘Yurtta Barış, Cihanda Barış’ sözlerini anımsatan Çelebi, emperyalizme karşı en etkili silahın barış politikaları olduğunun altını çizdi.

KURTULUŞ MÜCADELESİNİN KAHRAMANLARINI ŞÜKRANLA ANIYORUZ

30 Ağustos 1922 tarihinde zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 97.yılını kutlayan Çelebi, “Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşlarını, ulusumuzun bağımsızlığı ve özgürlüğü için canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyoruz” şeklinde konuştu.

ZAFER COŞKUSUNA DAVET

CHP Adana İl Örgütü olarak Zafer Bayramını Adana Büyükşehir, Seyhan, Çukurova, Ceyhan ve İmamoğlu belediyeleriyle birlikte büyük bir coşku içinde kutlayacaklarını aktaran Çelebi, Adanalıları 29 Ağustos 2019 Perşembe günü saat 20.00’de Çukurova ilçesi Turgut Özal Bulvarı, Aksagaz kavşağından başlayacak olan bayraklı ve meşaleli Zafer yürüyüşüne, 20.30’da da Uğur Mumcu Bulvarı’nda gerçekleştirilecek olan Emre Aydın konserine davet etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Benim canim ciğerimim ismi neden yok seyfettin orkun çil camizagili köyünden velihan cil şehit yakınıyım burda şehidin var ama bir sancak bayrak dikilmedi neden boyle oluyor başkanım: Benim oğlum canim cigerim kocum için bir sey yapılmadı sizden
2019-07-03 22:46:44