"Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini,
bildiklerini samimiyetle yazmalıdır."

Gazi Mustafa Kemal Atatürk
 • DOLAR
  5,8963
  %0,14
 • EURO
  6,5446
  %0,20
 • ALTIN
  295,68
  %0,30
 • BIST
  7,6698
  %0,08
Ceyhan Belediyesi Yaz Spor Okulları Öğrencileri Sertifikalarını Aldılar

Ceyhan Belediyesi Yaz Spor Okulları Öğrencileri Sertifikalarını Aldılar

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar tarafından Yaz Spor Okulları kapsamında okullarda kurulan yüzme havuzlarında eğitim alan çocuklar sertifika aldı.

Ceyhan’da yaz tatilinin başlamasıyla imkanı olmayan, deniz görmeyen, yüzme bilmeyen çocuklar için ‘Yaz Spor Okulları Projesi’ kapsamında, Mehmetçik İlkokulu ve Gürbüz Karakuş Ortaokulun bahçesine kurulan bir buçuk metre derinliğinde 200 metrekarelik portatif havuzlarda ücretsiz olarak 6- 12 yaş arası öğrencilerimize 2 bayan 2 erkek uzman antrenörler eşliğinde yüzme kurallı uygulamalı eğitim verildi. Mehmetçik İlkokulu ve Gürbüz Karakuş Ortaokulu’nda kurulan portatif havuzlarda uzman eğitmenler tarafından yüzmeyi öğrenen çocuklar 45 günlük eğitimin ardından sertifikalarını aldı.

“PORTATİF HAVUZLARIMIZ HER YIL DEVAM EDECEK”

Sertifika töreninde konuşan Ceyhan Belediye Başkan Vekili Gürsel İlci, “Yaz Spor Okulları kapsamında Mehmetçik İlkokulu ve Kaymakam Gürbüz Karakuş Ortaokulu’na denetimli, güvenli, cankurtaranı olan, hijyenik ve her türlü güvenlik önleminin alındığı portatif havuzlar kuruldu. Kurslarda çocuklar yüzme öğrenirken, hem de sıcak günlerde serinlemiş oldu. Başkan Yardımcılarımız Hülya Erdem ve İlker Önük ile birlikte 2294 öğrencimize sertifika vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. Onların mutluluğuna ortak olmak bizleri çok mutlu ediyor. Belediye Başkanımız Kadir Aydar’ın talimatı ile bu tür etkinliklerimiz devam edecek. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyor, öğrencilerimizi kutluyum” dedi.

Havuz etkinliği için veliler, “Ceyhan Belediyesi’nin yaptığı bu tür etkinlikler bizleri çok mutlu ediyor. Çocuklarımız portatif havuzlarda uzman eğitmenler tarafından yüzmeyi ögrendiler. Sosyal projeleri önemseyen ve yanımızda olan Ceyhan Belediye Başkanımız Kadir Aydar’a teşekkür ediyoruz.” dediler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Benim canim ciğerimim ismi neden yok seyfettin orkun çil camizagili köyünden velihan cil şehit yakınıyım burda şehidin var ama bir sancak bayrak dikilmedi neden boyle oluyor başkanım: Benim oğlum canim cigerim kocum için bir sey yapılmadı sizden
2019-07-03 22:46:44