"Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini,
bildiklerini samimiyetle yazmalıdır."

Gazi Mustafa Kemal Atatürk
 • DOLAR
  6,6988
  %-0,10
 • EURO
  7,4953
  %-0,08
 • ALTIN
  371,96
  %-0,13
 • BIST
  8,4236
  %0,08
Dalya Ekibinin Aşure Etkinliğinde Birlik ve Beraberlik Mesajı Verildi

Dalya Ekibinin Aşure Etkinliğinde Birlik ve Beraberlik Mesajı Verildi

Dalya ekibinin Adana Emek Mahallesi Kapalı Semt Pazarında düzenlediği aşure günün de yapılan konuşmalarda birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimiz için yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Etkinlikte yerel sanatçılar tarafından Hz. Muhammet, Kerbela, Hz. Hüseyin ve Hz. Ali ile ilgili deyişler söylenirken alkış yapılmaması için gelen misafirler uyarıldı.

Dalya ekibi tertip komitesi adına konuşan Mehmet Kıyıksan Kerbela ve HZ Hüseyin hakkında bilgi verdi.

Mehmet Kıyıksan yaptığı açılış konuşmasında “Değerli Dostlar, hayırlı muharrem ayının hoş görüşü, huzuru ve bereketi vesilesiyle bir arada bulunmaktayız, Hz. Hüseyin’i ve Kerbela şehitlerimizi anıyoruz. Kerbela tarihimizin an acı, en utanç verici katliamıdır. Yüz yıllardır acısı dinmeyen yüreğimizi sızlatan Kerbela katliamı, iyi ile kötünün, karanlık ile aydınlığın, zalim ile mazlumun savaşıdır. Bizler hoşgörünün, barışın, sevginin YARATILANI YARATANDAN ÖTÜRÜ SEVEN bir inancın mensuplarıyız. Hünkarımızın dediği gibi Gelin canlar bir olalım iri olalım, diri olalım. Ülkemize barış, kardeşlik, huzur getirmesini diliyorum. Kerbelanın acısını yüreğimizde hissetmek, ıstırabını kendi içimizde yaşamak, Kerbela şehitlerini anmak, yeni Kerbelaların yaşanmaması için gereken ibret dersini herkesin alması temennisiyle Kerbela şehitlerimizi rahmetle, hürmetle, saygı ile anıyoruz, katılımınızdan dolayı herkese teşekkür ediyorum. Sevgiyle, aşk ile kalın” diyerek sözlerini tamamladı.

Büyük bir katılımın olduğu etkinliğe il düzeyinde Büyükşehir Bürokratları ile bazı ilçe belediyelerinin bürokratları ve eski CHP Adana Milletvekili İbrahim Özdiş’te katıldılar.

Program aşure ikramı ile yerel sanatçıların deyişleri ile sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Benim canim ciğerimim ismi neden yok seyfettin orkun çil camizagili köyünden velihan cil şehit yakınıyım burda şehidin var ama bir sancak bayrak dikilmedi neden boyle oluyor başkanım: Benim oğlum canim cigerim kocum için bir sey yapılmadı sizden
2019-07-03 22:46:44