"Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini,
bildiklerini samimiyetle yazmalıdır."

Gazi Mustafa Kemal Atatürk
 • DOLAR
  6,6428
  %0,42
 • EURO
  7,2926
  %-0,02
 • ALTIN
  341,52
  %1,81
 • BIST
  8,2040
  %-0,13
Göremediklerimiz…

Göremediklerimiz…

KÖYLERİN ÇÖPLERİ NE ZAMAN KALKACAK?

Gaziköylüler Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’ı Gaziköy Mahallesinin Meclis Üyesi olarak görüyorlar ve kullandıkları 200 oyla hizmet alacaklar düşüncesiyle destek verdiler.

Şimdi diyeceksiniz ki adam Kozan Belediye Başkanı, nereden Gaziköyü temsil eden meclis üyesi oluyor?

Kazım Özgan 31 Mart yerel seçimler öncesi Gaziköy Merkez Kahvehanesinde yaptığı konuşma esnasında vatandaşlar Gaziköyden de bir meclis üyesini listeye almalarını isteyince Özgan “Sizin kasabanın meclis üyesi bizzat benim. Bundan daha iyi güvence olur mu?” demişti.

Şimdi merak ettiğim ya Gaziköyde Gaziköyü temiz tutacak iyi yönetecek muhtar yok. Yada Gaziköylülerin Meclis üyesiyim diyen Kozan Belediye Başkanı yok…

Başkan Özgan sürekli belediye personelini işten çıkarırken özellikle 15-16 yıl fedakarca çalışmış personeli işten çıkararak onların ve ailelerinin ekmeğiyle oynadığını sanırım fark edemiyor.

Özellikle içerisi boşaltılmış bir temizlik işleri biriminden hizmet beklemek elbette imkânsız. Çünkü Gaziköy sokaklarında ve hatta tüm köylerin sokaklarında çöp konteynerları ve fıçıları ağzına kadar çöple dolu olarak Kozan Belediyesinin çöp arabalarını bekliyorlar. Vatandaşlar çöp fıçıları dolu olduğu için evlerindeki çöpleri atamayarak isyan ediyorlar.

Daha önceki bir yazımda da belirtmiştim. Temizlik hizmetlerinin hiçbir bahanesi olamaz. Siz eğer bir belediye iseniz o hizmeti vermek zorundasınız.

Ve sözünüze istinaden yazdığım gibi Gaziköyün meclis üyesi iseniz bir zamanların efsane kasabası olan fakat şu an iyi yönetilemeyen Gaziköye de sahip çıkarsınız…

 

BAŞKAN ZEYDAN KARALAR KOZAN’DA NE ZAMAN HİZMETE BAŞLAYACAK?

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün karşısında CHP’nin ve Millet İttifakının adayı olarak çıkan Sayın Zeydan Karalar Kozan için büyük projeleri olduğunu Kozan’ı hep birlikte el ele vererek kalkındıracaklarını söylemişti.

Malum önümüz kış mevsimi yağışlar başlayınca bozuk, çukur yollar yağmur ve çamur içinde trafiği aksatacak bir çok köye ulaşım çok zor sağlanacak. Ceyhan ilçesi ve mahallelerindeki Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan yol çalışmalarını maalesef ilçemiz Kozan’da göremiyoruz.
Kayhan Mahallesinde insanlarımızın kanser hastalığıyla mücadele verdiği arıtma tesisini defalarca gündeme getirdim. Sayın Karalar’a bizzat kendim anlattım bu konuda gerekeni yapacaklarını belirttiler. Bir projelendirme yapıldı ama hala çözüm için çalışma başlatılmadı. Çünkü konu sağlık olduğu ve o yörede yaşayan insanlarımızın yaşamları söz konusu olduğu için her şeyden önce bu ayıbın bir an önce onarılması gerekiyor.

Anavarza Kalesi için eski başkan Hüseyin Sözlü ve Kültür Bakanlığına sunduğum Anavarza’da Balonla Gezi projesi kültür bakanlığı tarafından onaylanıp resmi gazetede yayınlanmıştı. Başkan Zeydan karalar’da Sözlü’nün gerçekleştiremediği bu projeyi hayata geçirecekleri belirtmişti. Ama görünen o ki bu konuda da bir arpa boyu yol gidilemedi.

 

AK PARTİ İLÇE BAŞKANINA NEDEN ULAŞILAMIYOR?

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Kozan İlçe Başkanı Sayın Yusuf Bilgili’yi telefonla aradım. Sayın Bilgili telefonuma dönmediği gibi mesajıma da cevap vermediler. Sayın Bilgili’ye Gaziköy Lisesinin yıkılan okul avlusu için AK Parti Belediyelerinden destek alıp alamayacaklarını ve İŞ KUR Kayıtlarına başvuruda bulunan şehit ve gazi yakınlarına destek olup olamayacaklarını sormak istemiştim. Kendilerine bizzat telefonla sormak kısmet olmadı ama buradan sormuş oldum.

İktidar Partisinin ilçe başkanına ulaşılamamasına doğrusu çok şaşırdım.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Benim canim ciğerimim ismi neden yok seyfettin orkun çil camizagili köyünden velihan cil şehit yakınıyım burda şehidin var ama bir sancak bayrak dikilmedi neden boyle oluyor başkanım: Benim oğlum canim cigerim kocum için bir sey yapılmadı sizden
2019-07-03 22:46:44