"Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini,
bildiklerini samimiyetle yazmalıdır."

Gazi Mustafa Kemal Atatürk
 • DOLAR
  6,6304
  %0,23
 • EURO
  7,2871
  %-0,09
 • ALTIN
  338,40
  %0,89
 • BIST
  8,1804
  %-0,42
Kadir Aydar Kimdir?

Kadir Aydar Kimdir?

1988 yılında Ceyhan’da doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Ceyhan’da okuyan Kadir Aydar, İstanbul Piri Reis Üniversitesi Uzak Yol Vardiya Kaptanlığı okuyarak eğitim hayatına başladı.

Ardından eğitim hayatına Çukurova Üniversitesi Yönetim, Pazarlama ve Muhasebe bölümlerini okuyarak devam etti.

Bununla yetinmeyen Kadir Aydar, Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi okudu. Halen okumaya Çağ Üniversitesi Uluslararası İşletme Bölümü’nde devam etmektedir.

Vatani görevini Kocaeli’nde Üstün Hizmet Belgesi ile tamamladı.

Genç yaşta iş hayatına atılan Kadir Aydar, Öztaş Müteahhitlik adı altında kurduğu şirketiyle Ceyhan’da 1500 kişiye iş olanağı sağlayarak istihdama katkıda bulundu.

Çukurova bölgesinde 556 dairelik bölgenin en büyük inşaat projesini başarılı bir şekilde tamamlayarak bölgeye yeni bir çehre kazandırdı.Ceyhanlı hemşehrilerine iş olanağı sağlamanın gururunu yaşayıp, Türkiye’de kazanıp Ceyhan’a harcamayı hep ilke edindi.

STK’larda çeşitli görevlerde bulundu. Ceyhan Ticaret Borsası’nda Meclis Üyeliği, Ceyhan İş Geliştirme Merkezi (CEYGEM) Yönetim Kurulu Üyeliği, Genç İş Adamları Derneği İkinci Başkanlık görevi, Çukurova Üniversitesi Öğrenci Konseyi ve Denetim Kurulu Başkanlığı yaptı.

Siyasete genç yaşta atıldı. CHP’nin her kademesinde görev aldıktan sonra başarılı seçimlerle dolu Ceyhan İlçe Başkanlığı yaptı.

Dört yıl aralıksız sürdürdüğü CHP Ceyhan İlçe Başkanlığı görevinden Ceyhan Belediye Başkan Aday Adayı olmak için istifa etti.

Genel merkez kararı ile yapılan temayül sonrasında Ceyhanlı parti üyelerinin takdiri ile Ceyhan’a hizmet etmek adına Ceyhan Belediye Başkan Adayı oldu.

31 Mart 2019 Mahalli ve İdareler Seçimi’nde ise Ceyhan halkının takdiri ile Ceyhan Belediye Başkanlığına seçildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Benim canim ciğerimim ismi neden yok seyfettin orkun çil camizagili köyünden velihan cil şehit yakınıyım burda şehidin var ama bir sancak bayrak dikilmedi neden boyle oluyor başkanım: Benim oğlum canim cigerim kocum için bir sey yapılmadı sizden
2019-07-03 22:46:44