"Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini,
bildiklerini samimiyetle yazmalıdır."

Gazi Mustafa Kemal Atatürk
 • DOLAR
  6,0853
  %0,01
 • EURO
  6,5748
  %-0,04
 • ALTIN
  315,06
  %-0,15
 • BIST
  7,8582
  %-0,07
Kozan Belediyesinden Basın Açıklaması

Kozan Belediyesinden Basın Açıklaması

Bazı yerel basın yayın organları ile sosyal medya hesaplarında yer alan belediye aşevi ve ekmek fırınından ihtiyaç sahibi ailelere yapılan ekmek yardımının kesildiği şeklindeki haber üzerine Kozan Belediyesi Basın Bürosu tarafından konu ile alakalı olarak basın açıklamasında bulunuldu.

Belediye basın bürosundan yapılan açıklamada konunun tamamen aslının olmadığı ve araştırılmadan yapılan asparagas bir haber olduğu kaydedilerek söz konusu asılsız habere halkımızın itibar göstermemesi gerektiği belirtilerek ekmek yardımlarının tam tersine gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaya başlandığı ifade edildi.

Kozan Belediyesi Ekmek Fırını ve Aşevi Müdürlüğü tarafından yapılan ekmek yardımları ile alakalı olarak konunun özeti belediye basın bürosu tarafından şu ifadelerle açıklandı; “Kozan Belediyesi tarafından Halk ekmek fırınında günlük 2614 adet ekmek ihtiyaç sahiplerine dağıtılırken bunun yanında 460 adet ekmek ise aşevi tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyordu.

Ekiplerimizin yapmış olduğu araştırmalar neticesinde bir çok kişiye ihtiyaç sahibi adı altında ekmek dağıtımı yapılmış ancak belediyemiz halk ekmek fırını ve aşevinden verilen ekmeklerin büyük bir kısmının gerçek ihtiyaç sahiplerine gitmediği tespit edilmiştir. Bu sebeple yaptığımız araştırmalar neticesinde gerçek ihtiyaç sahipleri tespit edilmiş olup bazı basın yayın organları ile sosyal medyadan yazılan aslı astarı olmayan yazılara itibar edilmemesini rica ediyoruz.

Tespit ettiğimiz gerçek ihtiyaç sahibi ailelere yeniden ekmek yardımı yapılacaktır. Bunun yanında Belediyemiz bünyesinde bulunan aşevi tarafından da gerçek ihtiyaç sahibi ailelere yemek yardımı da devam etmekte bununla ilgili araştırmalarda devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Benim canim ciğerimim ismi neden yok seyfettin orkun çil camizagili köyünden velihan cil şehit yakınıyım burda şehidin var ama bir sancak bayrak dikilmedi neden boyle oluyor başkanım: Benim oğlum canim cigerim kocum için bir sey yapılmadı sizden
2019-07-03 22:46:44