"Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini,
bildiklerini samimiyetle yazmalıdır."

Gazi Mustafa Kemal Atatürk
 • DOLAR
  6,1077
  %0,11
 • EURO
  6,5929
  %0,10
 • ALTIN
  319,36
  %0,52
 • BIST
  7,8767
  %0,17
Topuz’dan Kardeş Belediye Memmingen’e Ziyaret

Topuz’dan Kardeş Belediye Memmingen’e Ziyaret

Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz Karataş Belediyesi ile Kardeş Şehir olan Memmingen’e davet üzerine ziyarette bulunarak Kardeşlik anlaşmasını yeniledi.

Almanya’nın Memmingen ilçesinde düzenlenen Kardeş Şehirler etkinliği ile Memmingen Belediyesinin daveti üzerine düzenlenen programda Memmingen ’e Kardeş olan 7 faklı ilçenin katılımı ile farklı kültürlerin bir araya gelmesi sağlandı.

Memmingen Belediye Başkanı Manfred Schilder, etkinliğe katılım gösteren Karataş Belediye Başkanına teşekkürlerini ileterek Karataş ile olan bağların yapılan anlaşma ile daha da güçlendirileceğini ve belediyelerin uyum içerisinde güzel çalışmalara imza atacağını belirttiler.

Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz yaptığı açıklama ile ; “30 yıldan fazla süredir Kardeşlik ilişkilerimizin devam ettiği Memmingen Belediyesi ile Anlaşmamızı yenileyerek, ilişkilerinin pekiştirilmesi sağladık. Memmingen’e yaptığımız ziyaret ile Karataş’ın tanıtımını sadece Kardeş Şehrimize değil, farklı ülkelerden etkinliğe katılan diğer şehirlere de tanıtma fırsatımız oldu. Akdeniz’in en nadide ilçelerinden biri olan ilçemizin, yerel de olduğu kadar ulusal platformlarda da tanıtılması Karataş’ın gelişimine katkı sağlayacağı gibi bölgenin kalkınmasına da fırsat sunacağına inanıyoruz. Gerçekleştirilen program kapsamında Memmingen Belediyemiz ile kardeşlik ilişkisi kuran farklı ülkelerden birçok kültür ile de tanışma fırsatımızın olduğu etkinlikte Memmingen Belediye Başkanımız Sn. Manfred Schilder ile yenilediğimiz anlaşmanın Karataş için hayırlı olmasını temenni ediyor, bizleri davet ederek onurlandıran Memmingen Belediye Başkanımız Sn. Manfred SCHILDER’e ve tüm sıcaklıkları ile bizleri ağırlayan Memmingen halkına teşekkürlerimizi sunuyoruz. “dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Benim canim ciğerimim ismi neden yok seyfettin orkun çil camizagili köyünden velihan cil şehit yakınıyım burda şehidin var ama bir sancak bayrak dikilmedi neden boyle oluyor başkanım: Benim oğlum canim cigerim kocum için bir sey yapılmadı sizden
2019-07-03 22:46:44